Aktualności

Biała Podl.: Tymczasowy areszt dla podpalacza

Data publikacji 08.01.2018

Za serię podpaleń odpowie 55-latek z gminy Sosnówka. W ubiegły piątek policjanci z Komisariatu Policji w Wisznicach zatrzymali go, gdy uciekał z miejsca zdarzenia. W sobotę Sąd zastosował wobec podpalacza tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek rano dyżurny wisznickiego komisariatu przyjął trzy telefoniczne zgłoszenia o podpaleniach na terenie miejscowości Dębów. Pożary strawiły złożoną w sterty sprasowaną słomę oraz drewnianą stodołę ze znajdującymi się w niej oponami, elektronarzędziami i wyposażeniem łazienek.

Natychmiastowa reakcja policjantów z Wisznic pozwoliła na zatrzymanie 55-latka z gminy Sosnówka, który uciekał przez pola z miejsca ostatniego podpalenia. Mężczyzna miał przy sobie zapałki i zapalniczkę. Jego odzież była przesiąknięta dymem, a ręce zabrudzone benzyną. Jak się okazało 55-latek oprócz podpalenia sterty słomy na jednej z posesji, wybił szyby w domu oraz w budynku gospodarczym, a także zniszczył meble ogrodowe. 

W piątek podpalacz usłyszał zarzut zniszczenia mienia. W sobotę Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podłożony przez podpalacza ogień strawił mienie o łącznej wartości ponad 50 000 zł. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W.L.

Powrót na górę strony