Aktualności

Parczew: 133 km/h w miejscu wskazanym na KMZB

Data publikacji 05.01.2018

Dzisiaj rano policjanci z parczewskiej drogówki podczas prowadzonej akcji „Prędkość” zatrzymali uprawnienia do kierowania 44-letniej kierującej. Kobieta w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość aż o 83 km/h. Miejsce w którym doszło do zdarzenia widnieje na KMZB jako punkt gdzie kierujący przekraczają dozwoloną prędkość. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy nie obyło się bez wysokiego mandatu i punktów karnych.

Pomimo nieustających apeli o uważną i ostrożną jazdę  kierujący pojazdami nadal nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w miejscowości Grabówka, gmina Podedwórze. Policjanci podczas prowadzonej akcji „Prędkość” zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki Kia. Pomiar, jaki zarejestrowało urządzenie, wskazał 133 km/h w terenie zabudowanym. Kobieta tym samym aż o 83 km/h przekroczyła dozwolona prędkość. Dodatkowo miejsce, gdzie doszło do zdarzenia zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez okolicznych mieszkańców jako teren gdzie kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość.

44 – latka straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Za swoją brawurową jazdę została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

 

 

 

Powrót na górę strony