Aktualności

Policjant po służbie wspólnie z innym świadkiem zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 21.12.2017

Policjant z janowskiej komendy w czasie wolnym od służby wspólnie z inną osobą zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Kierowcą okazał się 19-latek z gminy Nisko, który miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna uszkodził lampę oświetleniową na osiedlowym parkingu.

Wczoraj po południu na jednej z ulic w Janowie Lubelskim policjant z janowskiej komendy, który był w czasie wolnym od służby wspólnie z inną osobą zatrzymali kierującego pojazdem typu bus marki Nissan. Kierowca busa kilka minut wcześniej na parkingu osiedlowym uszkodził lampę oświetleniową. O całym zdarzeniu poinformowała policjanta mieszkanka osiedla. Mundurowy postanowił to sprawdzić poprosił również o pomoc inną osobę. Obaj zatrzymali opisany samochód i nie pozwolili 19-letniemu kierowcy jechać dalej zabierając mu kluczyki.

O zdarzeniu został poinformowany dyżurny, który na miejsce przysłał patrol policji. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że kierujący miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.   

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

F.Ł.