Aktualności

KMZB skuteczna w walce z piratami drogowymi

Data publikacji 19.12.2017

Policjanci z parczewskiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania pojazdami. Trójka kierujących straciła swoje prawa jazdy w momencie gdy mundurowi sprawdzali miejsce, które zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości przez kierujących. Nie obyło się też bez wysokich mandatów i punktów karnych.

 

Tylko  w  ciągu jednego popołudnia policjanci z parczewskiej drogówki obserwując miejsce wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących zatrzymali trzy blankiety prawa jazdy. Wskazane miejsce potwierdziło spostrzeżenia mieszkańców. W miejscowości Grabówka  realizując wytyczne wynikające z założeń KMZB mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi Q7. Mieszkaniec Warszawy poruszał się z niedozwoloną prędkością w terenie zabudowanym. Pomiar wskazał 122 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące. Nie obyło się bez wysokiego mandatu i punktów karnych. Taki sam los spotkał następnych dwóch kierowców, którzy także nie zdjęli nogi z gazu jadąc w terenie zabudowanym. Mieszkaniec gminy Wohyń jechał samochodem marki Skodą Octavia, a mieszkaniec powiatu chełmskiego pojazdem marki Kia Ceed. Obaj również przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Przypominamy, że KMZB służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję.

A.Ł.

Powrót na górę strony