Aktualności

Nie chciał iść do domu pieszo, więc ukradł samochód taranując bramę komisu

Data publikacji 15.12.2017

Pięć uszkodzonych samochodów i zniszczone ogrodzenie to bilans nocnej szarży pijanego 18-latka. Mężczyzna przedostał się w nocy na teren ogrodzonego komisu i próbował wyjechać jednym z aut. Kiedy zaklinował się nim między innymi pojazdami, spróbował ukraść mercedesa. Ta kradzież też mu nie wyszła, bo nie dość że staranował ogrodzenie, to 200 metrów dalej wypadł z jezdni i utknął w pobliskich krzakach. Jak się okazało, 18 latek miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Wyjaśnił, że ukradł samochód, ponieważ nie chciał wracać do domu na piechotę.

Jak ustalili bialscy policjanci, 18-latek wpadł na pomysł przejażdżki samochodem wracając od kolegi z zakrapianej imprezy. W tym celu przechodząc obok jednego z bialskich komisów samochodowych przeskoczył przez ogrodzenie i zaczął sprawdzać pojazdy. Kiedy w jednym z nich – fiacie – znalazł kluczyki, uruchomił silnik i ruszył. Niestety po wjechaniu między dwa inne pojazdy zaklinował się, więc ruszył na poszukiwanie kolejnego auta. Tym razem trafił na mercedesa. Po uruchomieniu pojazdu ruszył do przodu uszkadzając stojącego w komisie busa i taranując ogrodzenie wyjechał na jezdnię.

Stan nietrzeźwości, niemal całkowicie zaszronione szyby mercedesa oraz zapewne brak umiejętności (nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami) spowodowały, że już po około 200 metrach samochód wypadł z jezdni i utknął w krzakach rosnących na trawniku wzdłuż ulicy.

Kiedy 18-latek bezskutecznie próbował stamtąd wyjechać, na zdrzenie najechał patrol Straży Miejskiej, który zawiadomił Policję.

18-letni mieszkaniec gminy Rokitno został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak się okazało miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Pobrano od niego również krew na zawartość narkotyków. Dzisiaj usłyszał m. in. zarzuty kradzieży samochodu o wartości 10 tysięcy złotych oraz spowodowania uszkodzeń w mieniu na łączna kwotę 8,5 tysięcy złotych. Odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że ukradł samochód, ponieważ nie chciał wracać z imprezy do domu na piechotę.    

WL

Powrót na górę strony