Aktualności

Sprawca rozboju zatrzymany tuż po napadzie

Data publikacji 13.12.2017

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju tuż po napadzie na kobietę w jej mieszkaniu. Przestępca po ucieczce z miejsca rozboju ukrył się za śmietnikiem stojącym na jednej z pobliskich posesji. Za odstąpienie od czynności zatrzymującym go policjantom chciał wręczyć łapówkę. Trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za dokonanie rozboju i usiłowanie wręczenia łapówki. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kraśnickiej komendy został wczoraj po godz. 15:00 powiadomiony o rozboju dokonanym na mieszkance Kraśnika. Sprawca zapukał do mieszkania kobiety i w momencie otwarcia drzwi odepchnął ją. Kobieta przewróciła się i straciła przytomność. Przestępca wszedł do mieszkania i zabrał znajdujące się tam narzędzia, po czym zbiegł.

Skierowany na miejsce patrol policji niedługo poszukiwał napastnika. Policjanci zauważyli mężczyznę ukrywającego się za pojemnikiem na śmiecie w pobliżu mieszkania, w którym dokonał rozboju. Mężczyzna miał przy sobie worek, w którym znajdowały się młotki, szczypce, sekatory ogrodnicze i inne zabrane podczas rozboju przedmioty oraz dwa przedłużacze elektryczne, które jak się okazało skradł z garażu stojącego na posesji, gdzie został zatrzymany.

Poszkodowana kobieta rozpoznała zatrzymanego napastnika. W trakcie czynności sprawca rozboju, 67-letni mieszkaniec Kraśnika zaproponował i usiłował wręczyć policjantom pieniądze w kwocie 50 zł, w zamian za puszczenie wolno. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad półtora promila alkoholu. Zabrane przez przestępcę przedmioty zostały zwrócone właścicielom, a rozbójnik trafił do policyjnego aresztu.

Po wytzreźwieniu bedą znim dzisiaj przeprowadzane dalsze czynności służbowe. Za dokonanie rozboju i próbę wręczenia łapówki grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.   

J.M.

Powrót na górę strony