Aktualności

Ewaluacyjna debata społeczna w Woli Gułowskiej

Data publikacji 08.12.2017

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” – to hasło przewodnie kolejnej już debaty społecznej która odbyła się w Woli Gułowskiej. Wśród poruszonych zagadnień znalazły się informacje na temat aplikacji służących poprawie bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami, spostrzeżeniami i cennymi uwagami.

Wczoraj w Domu Kultury „Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków” w Woli Gułowskiej odbyła się ewaluacyjna debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa publicznego na terenie gmin: Adamów, Krzywda, Serokomla, Wojcieszków. W spotkaniu udział wzięli policjanci z Komendantem Powiatowym Policji w Łukowie nadkom. Leszkiem Misiakiem na czele, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszego powiatu.

Na wstępie głos zabrał nadkom. Leszek Misiak, który powitał wszystkich uczestników i przypomniał ideę debat społecznych, a także zrelacjonował działania Policji dotyczące realizacji wniosków z czerwcowego spotkania.

Z kolei Komendant Komisariatu Policji w Adamowie kom. Marcin Baniak przedstawił prezentację obrazującą przestępczość na terenie działania Komisariatu Policji w Adamowie oraz pokazującą działania prewencyjne prowadzone na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

W dalszej części spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Dariusz Zdanikowski omawiając funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", przedstawił uczestnikom debaty jak szybko i w prosty sposób można nanieść na mapie miejsce w którym występują potencjalne zagrożenia. Naczelnik mówił też o możliwościach i udogodnieniach aplikacji „Moja Komenda”. Wszyscy dowiedzieli się jak łatwo i szybko można odnaleźć kontakt do swojego dzielnicowego czy też  jak dotrzeć do najbliższej jednostki Policji.

Następnie rozpoczęła się dyskusja, w której kolejne osoby zabierały głos i przekazywały swoje uwagi, spostrzeżenia i sugestie w zakresie policyjnych działań. Efektem tych rozmów było wypracowanie wniosków, których realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na terenie gmin: Adamów, Krzywda, Serokomla, Wojcieszków. Nie zabrakło też słów podziękowania w kierunku policjantów za ich służbę na rzecz lokalnej społeczności. 

Kolejny raz debata pokazała, jak istotną rolę na rzecz wzrostu poczucia bezpieczeństwa ma współpraca Policji nie tylko z samorządami i instytucjami, ale również z lokalną społecznością. Kończąc spotkanie uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa, jak również ich oczekiwań wobec naszej służby.

M.J.

Powrót na górę strony