Aktualności

Przyczepa ze zwierzętami przewróciła się na jezdni

Data publikacji 08.12.2017

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś wczesnym rankiem w miejscowości Teratyn. Kierowca ciężarówki przewożącej bydło na łuku jezdni zjechał z drogi doprowadzając do wywrócenia przyczepy ze zwierzętami. Z przewożonych łącznie 51-sztuk bydła, 8 z nich oddaliło się na pobliskie pola. Dzięki współpracy pracujących na miejscu służb ratunkowych oraz okolicznych mieszkańców udało się zabezpieczyć wszystkie zwierzęta. Ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo. Teraz zwierzęta trafią do gospodarza na terenie gminy Dołhobyczów, który zajmuje się ich hodowlą.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 5:00 w miejscowości Teratyn na drodze wojewódzkiej W - 844. Jak ustalili na miejscu policjanci, 23 -letni mieszkaniec województwa podlaskiego kierując ciężarową scanią z przyczepą z bydłem na łuku jezdni  wypadł z drogi.  Przyczepa ze zwierzętami wywróciła się.

W transporcie znajdowało się łącznie 51 sztuk bydła. W wyniku uderzenia zamek w przyczepie się otworzył i 8 sztuk zwierząt oddaliło się w kierunku pobliskich pól. Na miejscu policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.

Przy pomocy strażaków, strażaków ochotników z Teratyna oraz pomocy okolicznych mieszkańców  zabezpieczono wszystkie zwierzęta. Gospodarze nie tylko ruszyli z pomocą, ale także użyczali swoich posesji w celu wyłapania wszystkich zwierząt. Żadne ze zwierząt w transporcie nie ucierpiało w wyniku tego zdarzenia. Teraz trafią do gospodarza z terenu gminy Dołhobyczów, który zajmuje się ich hodowlą.

Obecnie na tym odcinku drogi nie występują już żadne utrudnienia w ruchu.

E. K.

 

Powrót na górę strony