Aktualności

Skuteczny dzielnicowy

Data publikacji 08.12.2017

Jednym z ustawowych zadań Policji jest zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości. Tylko wczoraj policjanci dzielnicowi z chełmskiej komendy zatrzymali 6 takich osób. Jedna z nich była poszukiwana listem gończym. Na uwagę zasługuje jeden z dzielnicowych, który w ostatnim czasie zatrzymał 36 poszukiwanych.


Wczorajsza służba policjantów dzielnicowych z chełmskiej komendy była owocna pod względem zatrzymania osób poszukiwanych z terenu powiatu chełmskiego. Tylko tego dnia funkcjonariusze zatrzymali 6 poszukiwanych przebywających w podległych im rejonach służbowych. Jeden z nich, 56-latek z Chełma, poszukiwany był listem gończym. Miał do odbycia 14 dni aresztu tymczasowego za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. W tym celu jeszcze wczoraj został doprowadzony do zakładu karnego.

Rekordzistą, jeżeli chodzi o zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania, jest dzielnicowy sierż. Paweł Burda. Dzięki dobremu rozpoznaniu podległego  rejonu służbowego i własnemu zaangażowaniu, w ostatnich trzech miesiącach policjant zatrzymał 36 osób poszukiwanych. Trzy osoby zatrzymane zostały przez niego podczas wczorajszej wspólnej służby z policjantką dzielnicową.

E.C.
 
Powrót na górę strony