Aktualności

Policjanci uczyli dzieci jak „Świecić przykładem”

Data publikacji 08.12.2017

Janowscy policjanci przeprowadzili wczoraj spotkania w szkołach w Dzwoli i Kocudzy. A wszystko to w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej „Świeć Przykładem”. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze i przypomnieli jak ważną rolę spełnia element odblaskowy.

Wczoraj policjanci spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkół w Kocudzy i Zespołu Szkół w Dzwoli w ramach akcji „Świeć przykładem”. Celem tych działań jest  przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się nieoświetlonym poboczem drogi nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych. Podczas spotkań w szkołach policjanci uświadamiali dzieci i młodzież o zagrożeniach występujących na drodze i wpływie odblasków na ich bezpieczeństwo. Jak właściwie poruszać się po drodze i dlaczego należy zapinać pasy bezpieczeństwa. Ponadto omówione zostały zagadnienia „Obcy niebezpieczny” oraz jak zachować się w przypadku ataku agresywnego psa. Przy tej okazji odbył się również pokaz tresury psa służbowego.

Na zakończenie zajęć każdy uczeń jak również nauczyciele i pracownicy szkół  otrzymali odblaski ufundowane przez Urząd Gminy w Dzwoli.

F.Ł.

Powrót na górę strony