Aktualności

Św. Mikołaj i policjanci i z wizytą na szpitalnych oddziałach dziecięcych

Data publikacji 06.12.2017

Z okazji przypadających dzisiaj „Mikołajek” małych pacjentów lubelskiego szpitala odwiedzili niecodzienni goście. Byli to policjanci z wydziału prewencji KWP i KMP w Lublinie oraz Święty Mikołaj w towarzystwie policyjnych maskotek. Oprócz worka słodyczy i pluszaków były także pogadanki o bezpieczeństwie. Pomimo trudów codziennego leczenia, na dziecięcych buziach zagościł szeroki uśmiech.

Wizytę na kilku oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala  Dziecięcego w Lublinie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie i Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia  złożyli dziś małym pacjentom policjanci z Wydziału Prewencji  KWP i KMP w Lublinie. Wspólnie z przedstawicielem Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin oraz  Św. Mikołajem rozdawali upominki przebywającym na leczeniu dzieciom. Niecodziennym gościom towarzyszyły także policyjne maskotki sierż. Poli i sierż. Alicja.

Funkcjonariusze przygotowali dla małych pacjentów ponad 150 maskotek. W paczkach znalazło się także mnóstwo słodyczy, a także breloczki z odblaskami.  Podczas spotkania z małymi pacjentami nie zabrakło też rozmów o bezpieczeństwie. Na koniec wizyty milusińscy mogli także zapozować do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Policjanci co roku z okazji przypadających 6 grudnia „Mikołajek” odwiedzają małych pacjentów w lubelskich szpitalach. Stróże prawa rozdają nie tylko upominki, ale także dodają ciepłe słowa otuchy, by powrót małych pacjentów do zdrowia był jak najszybszy.

K.K.

Zobacz galerię zdjęć>>>

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.46 MB)

Powrót na górę strony