Aktualności

„Jabłko czy cytryna” w Mikołajkowej atmosferze

Data publikacji 06.12.2017

Nietypowy patrol policji mogli spotkać kierowcy przejeżdżający wczoraj przez miejscowość Staw w gminie Chełm. Dzieci z pobliskiej szkoły przebrane w strój Mikołaja wraz z policjantami z chełmskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli za bezpieczną jazdę otrzymywali jabłko. Z kolei w przypadku naruszenia przepisów, otrzymywali do zjedzenia cytrynę. Była to już kolejna tego typu akcja z uczniami tej szkoły. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drogach w okolicach szkół.

    Wczoraj policjanci z chełmskiej drogówki wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Stawie przeprowadzili akcję pod nazwą „Jabłko czy cytryna”. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okolicy szkoły w ramach profilaktycznego programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Z uwagi na termin organizacji tej akcji, dzieci przebrane w strój Mikołaja, wspólnie w policjantami prowadziły w tym rejonie pomiar prędkości przejeżdżających samochodów. Tym razem obyło się bez mandatów.

    Niecodzienne patrole sprawdzały uprawnienia do kierowania, ważność dokumentów, a także zachowanie kierowców za kierownicą. Osoby, których zachowanie nie budziło zastrzeżeń otrzymywały od dzieci w nagrodę - jabłko. Kierujący, którzy dopuścili się drobnych przewinień, otrzymywali do zjedzenia cytrynę. Akcja, pomimo niesprzyjającej aury, powodowała uśmiech na twarzach kierowców. Wspólną akcję poprzedziło spotkanie z uczniami, podczas którego policjanci przekazywali wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
E.C.

Powrót na górę strony