Aktualności

Poszukiwania ze szczęśliwym zakończeniem

Data publikacji 27.11.2017

Policjanci z psem tropiącym poszukiwali w sobotnią noc zaginionego mężczyzny. 65-letni mieszkaniec gminy Chodel po południu wyjechał ciągnikiem do lasu i się zagubił. Po kilku godzinach wieczornych poszukiwań policjanci wspólnie ze strażakami odnaleźli mężczyznę i przekazali pod opiekę lekarzy.

Opolscy policjanci zostali zawiadomieni o zaginięciu 65-latka w sobotę tuż przed 21.00. Z przekazanych informacji wynikało, że zaginiony po południu wyjechał z domu i nie można było nawiązać z nim kontaktu telefonicznego. Poszukujący go najbliżsi w środku lasu odnaleźli ciągnik i elementy odzieży. Dla funkcjonariuszy było jasne, że nie ma chwili do stracenia, gdyż spadająca temperatura i opady deszczu mogą szybko doprowadzić do groźnego wychłodzenia. 

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzali każdą informację, wspólne ze strażakami przeczesywali las. W trosce o życie 65 – latka policjanci zdecydowali o użyciu psa tropiącego.

Prowadzone poszukiwania zakończyły się sukcesem. Po godzinie 23.00 poszukujący zauważyli mężczyznę na skraju bagien w pobliżu miejscowości Budzyń. Natychmiast wezwali służby medyczne. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony