Aktualności

”Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”. Spotkanie z uczniami

Data publikacji 23.11.2017

Wczoraj w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji policjantka z radzyńskiej komendy spotkała się z uczniami Zespołu Szkół w Kąkolewnicy oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Grabowcu. Podczas spotkania funkcjonariuszka przekazała wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole oraz w domu. Była też cześć praktyczna podczas, której dzieci pod opieką policjantki uczyły się bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych.

Wczoraj w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji policjantka z radzyńskiej komendy spotkała się z uczniami Zespołu Szkół w Kąkolewnicy oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Grabowcu. W trakcie spotkania poruszone zostały tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób trzecich. Uczniowie dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczestnicy pogadanki dowiedzieli się jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg oraz jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Aby utrwalić przekazane informacje policjantka wyruszyła z grupą uczniów na lekcję w praktyce. Pod czujnym okiem funkcjonariuszki uczniowie uczyli się bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

W spotkanie czynnie włączył się Wójt Gminy Kąkolewnica Pan Zbigniew Ładny, który przekazał elementy odblaskowe zakupione przez urząd gminny, aby dzieci świeciły przykładem dbając o swoje bezpieczeństwo.

P.M.