Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po interwencji obywatela - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po interwencji obywatela

Data publikacji 23.11.2017

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 22-latek, który kierował samochodem marki Mitsubishi. Został zatrzymany w centrum Puław dzięki interwencji obywatela, który powiadomił dyżurnego o dziwnym stylu jazdy kierowcy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy, dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierowca jadący przez Puławy samochodem marki Mitsubishi może być nietrzeźwy. Wskazywał na to dziwny styl jazdy kierującego, który popełniał wykroczenia w ruchu drogowym, a samochód nie miał włączonych świateł.  

Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze patrolówki, którzy szybko namierzyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Samochodem kierował 22-latek, który, jak wykazało badanie miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Oświadczył policjantom, że chciał tylko zawieźć kolegę do sklepu.

Zamiast do sklepu 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

E.R.K.