Aktualności

Zlikwidowany magazyn papierosów bez akcyzy

Data publikacji 22.11.2017

Ponad 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z KMP w Lublinie podczas wspólnych działań przeprowadzonych z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego. Nielegalny towar mundurowi znaleźli w jednym ze stoisk targowiska w centrum miasta. W działaniach brał udział także przewodnik z psem wyspecjalizowanym do tropienia wyrobów tytoniowych. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyceniono na kwotę około 50 tys. zł.

Wczorajsze działania przeprowadzone na jednym z targowisk w centrum Lublina wymierzone były w zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym handlem bezakcyzowym towarem. Policjantów    z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspomagali funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Referatu w Lublinie i Zamościu. W akcji brał udział także przewodnik z psem wyszkolonym do tropienia wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze przeszukali stoiska targowiska. Ich uwagę zwrócił także zamknięty stragan. Jak się szybko okazało, w środku znajdowały się pudełka, a w nich paczki papierosów różnych marek. Towar został zabezpieczony. Funkcjonariusze przeliczyli zabezpieczony towar. Łącznie zabezpieczono ponad 2 tys. paczek. Na terenie targowiska funkcjonariusze znaleźli też porzucone reklamówki z paczkami nielegalnych wyrobów.

Jak ustalono, łączna kwota strat na szkodę skarbu Państwa oszacowana została na około 50 tys. zł.

Policjanci ustalają właściciela bezakcyzowych wyrobów, który musi liczyć się z konsekwencjami wynikającymi z kodeksu karno-skarbowego.

AK

 

Powrót na górę strony