Aktualności

Okradał kolegów z kopalni

Data publikacji 16.11.2017

O szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem na szkodę swoich kolegów na terenie kopalni podejrzany jest 53-latek z Łęcznej. Został zatrzymany przez łęczyńskich kryminalnych, którzy od kilku miesięcy prowadzili dochodzenie w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już 5 zarzutów, śledczy nie wykluczają jednak, postawienia następnych.

   Górnik, który okradał swoich kolegów zatrudniony był w kopalni. Przygotowując się do pracy miał swobodny dostęp do pomieszczenia łaźni. Tam na hakach swoje ubrania oraz inne rzeczy osobiste pozostawiają górnicy rozpoczynający pracę. Mężczyzna wykorzystując chwile, w których w pomieszczeniu nikogo nie było zrywał skoble zabezpieczające wieszaki, a następnie kradł pozostawione przy ubraniach cenne rzeczy kolegów. W ten sposób, co najmniej pięciokrotnie wszedł w posiadanie przedmiotów osobistych należących do górników. Były to dokumenty, drobne pieniądze, a także karty płatnicze i żywieniowe. Mężczyzna czuł się tak pewnie, że skradzioną kartą bankomatową dokonywał płatności metodą zbliżeniową. 53-latek z Łęcznej usłyszał już 5 zarzutów, niewykluczone jednak, że śledczy postawią mu następne - sprawa ma charakter rozwojowy. Za przestępstwa które popełnił grozi mu nawet 10 lat więzienia.

   Policjanci zwracają się do górników z apelem aby osoby, które mogły paść ofiarą złodzieja zgłaszały się do Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Sprawca działał w opisany sposób od 2016 roku. Tą metodą dokonał kilku innych kradzieży w trakcie których zabrał m.in. dokumenty, telefony oraz drobne pieniądze. Nie gardził również przedmiotami, które pozostawili w kurtkach jego koledzy. Ofiary tych przestępstw nie zgłosiły się jednak do dzisiaj do organów ścigania.

M.G.

Powrót na górę strony