Aktualności

Z mieszkańcami powiatu o bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 10.11.2017

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a przede wszystkim konieczność noszenia odblasków przez niechronionych uczestników ruchu drogowego to główne tematy działań profilaktycznych policjantów realizowanych w ramach kampanii "Świeć Przykładem". Policjanci odwiedzili kolejne placówki, aby porozmawiać z mieszkańcami naszego powiatu o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci przez cały okres jesienny, kiedy warunki pogodowe znacznie się pogorszyły, a na drogach nietrudno o wypadek, prowadzą różne działania profilaktyczno - edukacyjne skierowane do mieszkańców naszego powiatu. W tym roku wszelkie działania tego typu są prowadzone w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej pod nazwą "Świeć Przykładem".

Celem działania jest  jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu o obowiązku i konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Realizując założenia akcji policjanci spotykają się z mieszkańcami naszego powiatu, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Ostatnio mundurowi odwiedzili placówki oświatowe w gm. Wyryki: Zespół Szkół w Wyrykach i Szkołę Podstawową w Kaplonosach, aby przypomnieć zasady ruchu drogowego zwłaszcza podczas poruszania się rowerem i pieszo. To była też dobra okazja do uświadomienia konieczności noszenia odblasków po zmroku.

Policjanci prowadzili też działania prewencyjne wśród osób starszych. W minionym tygodniu spotkali się z podopiecznymi Dziennego Domu Opieki Medycznej we Włodawie. Tutaj oprócz prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze seniorzy z uwagą słuchali rad stróżow prawa jak ustrzec się przed oszustami.

E.T.

Powrót na górę strony