Jazda na „podwójnym gazie” i próba przekupstwa - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Jazda na „podwójnym gazie” i próba przekupstwa

Data publikacji 06.11.2017

Łapówką chciał się uchronić od odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości 30-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za „ludzkie załatwienie sprawy” zaproponował funkcjonariuszom po 500 zł. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy na ul. Lipowej. Patrolujący ulice miasta funkcjonariusze lubartowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem m-ki Peugeot. Jak się okazało mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, ponadto odmówił podania swoich danych osobowych. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu.

Mężczyzna za „ludzkie załatwienie sprawy” zaproponował mundurowym po 500 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W związku z powyższym został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 30–letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego miał blisko 2 promile alkoholu. Teraz za swoje przewinienia odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

E.S.