Aktualności

Oszust w rękach policji

Data publikacji 03.11.2017

Wczoraj w Krasnymstawie doszło do oszustwa metodą „na wnuczka”. 82-latka myśląc, że pomaga swojej córce, przekazała oszustowi 20 tysięcy zł. Jeszcze tego samego dnia krasnostawscy kryminalni zatrzymali sprawcę. Do komendy zgłaszają się inne osoby, które wczoraj próbowano oszukać podobny sposób.

Wczoraj do 82-letniej mieszkanki Krasnegostawu zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. W rozmowie przekonywała, iż jest w krytycznej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Nie chciała mówić konkretnie o co chodzi. Następnie poprosiła ją, by ta wypłaciła wszystkie pieniądze z konta i przekazała znajomemu, który po nie przyjdzie. Gdy staruszka postąpiła zgodnie z instrukcjami do jej domu przyszedł młody mężczyzna, podając się za znajomego córki. Kobieta przekazała mu przygotowane wcześniej 20 tys. złotych. Po tym jak mężczyzna wyszedł zadzwoniła do córki i powiedziała o przekazaniu pieniędzy. Wtedy okazało się, iż padła ofiarą oszustwa.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni, którzy dzięki swoim ustaleniom oraz informacjom przekazanym przez poszkodowaną, jeszcze tego samego dnia zatrzymali oszusta. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Gorzków. Mundurowi odzyskali  prawie całość gotówki a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach. Jednym ze sposobów uchronienia się przed oszustami, jest osobisty kontakt z członkiem rodziny, za którego podaje się rozmówca. Zawsze starajmy się upewnić z kim rozmawiamy i kto prosi nas o pieniądze. Ponadto, nigdy nie przekazujmy ich obcym osobom.

 

P.W.

Powrót na górę strony