Aktualności

Podsumowanie akcji Znicz na drogach województwa

Data publikacji 03.11.2017

Wczoraj zakończyliśmy akcję „Znicz 2017”. Dla policjantów był to czas wytężonej pracy. Czuwaliśmy nad bezpieczeństwem tych, którzy by zapalić światełko na grobach swoich bliskich, wyruszyli w podróż – często bardzo daleką. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe.

Wszystkich Świętych to okres szczególny. To właśnie w tym czasie polskie drogi zapełniają się samochodami, wzmaga się ruch w miastach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla wielu kierowców były to setki kilometrów do przejechania, aby dotrzeć do cmentarzy i zapalić znicz na mogile swoich bliskich. Dla nas policjantów był to czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe.

Policyjne działania trwały od 27 października do 2 listopada 2017r. W tym okresie na drogach województwa lubelskiego doszło do 47 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 65 odniosło obrażenia.   Podczas kontroli drogowych ujawnionych i zatrzymanych zostało 93 nietrzeźwych kierujących, odnotowaliśmy także  pół tysiąca kolizji drogowych.

Najtragiczniejsza w skutkach okazała się sobota.  Wówczas to doszło do wypadku, w którym śmierć poniosły dwie osoby. Najwięcej rannych, bo aż 17 osób, odniosło obrażenia w niedzielnych wypadach. Do największej ilości kolizji - 104 doszło 31 października. Z kolei 1 listopad był dniem, kiedy odnotowaliśmy najmniejszą ilość wypadków i kolizji drogowych.

R.L.R.

Biłgoraj: Podsumowanie akcji „Znicz 2017”
Podsumowani akcji „Znicz” na drogach powiatu chełmskiego
Podsumowanie akcji Znicz na drogach powiatu janowskiego
Podsumowanie akcji "ZNICZ 2017" na terenie powiatu łęczyńskiego
Podsumowanie akcji "Znicz 2017" na terenie powiatu łukowskiego
Podsumowanie akcji "Znicz" w powiecie opolskim
Podsumowanie akcji Znicz na drogach powiatu puławskiego
Podsumowanie akcji "Znicz 2017" na drogach powiatu radzyńskiego
Podsumowanie akcji „ZNICZ” na drogach powiatu ryckiego
Podsumowanie akcji „Znicz 2017” w powiecie świdnickim
Tomaszów Lub.: Służyli pomocą i czuwali nad bezpieczeństwem
Podsumowanie Akcji "Znicz" na drogach powiatu włodawskiego
Zamość: Policyjna akcja Znicz dobiegła końca
 

Powrót na górę strony