Aktualności

Trwa policyjna akcja Znicz, apelujemy o rozwagę

Data publikacji 01.11.2017

Trwa policyjna akcja Znicz 2017. Dla policjantów to czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Policjanci kierują ruchem w okolicach cmentarzy, wskazują miejsca parkingowe, pomagają pieszym bezpiecznie przejść przez ulice. Będziemy także prowadzić kontrole na drogach i reagować w każdym przypadku naruszenia prawa.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, w trakcje akcji Znicz policjanci dbają o bezpieczeństwo szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierują ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach są zmiany w organizacji ruchu, wskazują miejsca parkingowe, pomagają pieszym bezpiecznie pokonać przejścia.

 

   

W godzinach popołudniowych i wieczornych rozpoczną się z kolei powroty. Kierowcy, którzy wyruszą w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Policjanci będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących. Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, które przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych. Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.

 

   

Osoby piesze muszą pamiętać o odblaskach i o tym, że w przypadku braku chodnika należy korzystać z pobocza lewej strony drogi. Każde gwałtowne wejście na jezdnię także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.

   

Apelujemy, zatem o bezpieczną i rozważną jazdę. Dotychczas na drogach województwa doszło do 38 wypadków, w których 3 osoby zginęły a 54 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy 428 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 83 nietrzeźwych kierujących.

R.L.R

Powrót na górę strony