Aktualności

Dwóch poszukiwanych zatrzymanych przez dzielnicowych

Data publikacji 31.10.2017

W ciągu jednego popołudnia dzielnicowi z Puław zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Jednego z nich wypatrzyli… w tłumie osób, które przyglądały się przeprowadzanemu przez Sąd eksperymentowi procesowemu. Obaj zatrzymani trafili już do Zakładu Karnego.

Wczoraj po południu, w centrum Puław przeprowadzany był eksperyment procesowy. Uczestniczyło w nim również dwóch dzielnicowych z puławskiej komendy. Działaniom Sądu i Policji przyglądał się tłum osób. W pewnym momencie, jeden z dzielnicowych zauważył w tłumie znajomą twarz. Skojarzył, że mężczyzna, którego wypatrzył jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa. Natychmiast podjął działania, które potwierdziły, że 37-latek z Puław ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Niewiele ponad trzy godziny później, ten sam dzielnicowy wraz z dzielnicowym z innego rejonu udali się do jednego z mieszkań na terenie Puław, gdzie jak przypuszczali może ukrywać się kolejny poszukiwany. Przypuszczenia dzielnicowych potwierdziły się i zatrzymany został 75-latek, który ma do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za dokonane kradzieże.

Obaj mężczyźni trafili już do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności.

E.R.K.

Powrót na górę strony