Biała Podl.: Areszt dla sprawców rozboju - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Areszt dla sprawców rozboju

Data publikacji 30.10.2017

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch 20-letnich obywateli Białorusi. Mężczyźni podejrzani są m.in. o dokonanie przestępstw rozboju i pobicie młodego mężczyzny. Do zdarzeń doszło zarówno w ubiegłym jak też bieżącym roku na terenie Białej Podlaskiej. Sprawcy zadając uderzenia i grożąc pokrzywdzonemu, zabierali posiadaną przez niego gotówkę. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje Sąd. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, na podstawie informacji własnych, ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o pobicie i rozbój na obywatelu Białorusi. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzeń dojść miało w okresie od listopada ubiegłego roku do kwietnia 2017 br. na terenie Białej Podlaskiej. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy bijąc mężczyznę zabierali posiadane przez niego pieniądze. Pierwsze zdarzenia miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

W każdym przypadku sprawcy używali wobec pokrzywdzonego przemocy. Przytrzymywali za ręce, uderzali pięściami lub pałką po ciele czy też grozili pozbawieniem życia. Mężczyźni czując się bezkarni dokonywali kolejnych rozbojów. W ubiegłym tygodniu trzech z ustalonych sprawców zostało zatrzymanych przez bialskich funkcjonariuszy. Policjanci ustalili również udział poszczególnych osób w sprawie.

W piątek wobec dwóch podejrzanych, 20-letnich obywateli Białorusi, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec trzeciego z podejrzanych, 19-letniego mieszkańca Białorusi, zastosowany został dozór Policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

B.S.P.