Aktualności

Puławy: Policjanci wspólnie z Akademią Euromisia rozmawiali z przedszkolami o bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 28.10.2017

Dzielnicowy z Kazimierza Dolnego oraz policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Puławach wspólnie z Akademią Euromisia spotkali się z dziećmi z Przedszkola im. M. Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym. Podczas spotkania policjanci przeprowadzili pogadankę oraz ćwiczenia dla maluchów na temat bezpieczeństwa na drodze.

W piątek mundurowi z Kazimierza Dolnego i Puław odwiedzili Przedszkole im. M. Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym. Spotkanie odbyło się z inicjatywy znanej sieci sklepów, a policjantom towarzyszył …. Miś z Akademii Euromisia. Dzieciaki były zachwycone, zarówno policjantami jak i Misiem.

Podczas wizyty w przedszkolu funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, przeprowadzili ćwiczenia oraz odpowiedzieli na pytania małych ciekawskich. Odwiedziny w przedszkolu były jednym z cyklu spotkań prowadzonych na terenie całej Polski w związku z trwającym sezonem jesiennym, oznaczającym znaczne skrócenie się dnia. Maluchy po raz kolejny dowiedziały się jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz, że również od nich zależy bezpieczeństwo na drodze.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci dostały prezenty od organizatora przedsięwzięcia, w tym odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.

E.R.K

Powrót na górę strony