Aktualności

Zamość: Zamaskowany przyszedł do domu znajomej i zagroził bronią, trafił do aresztu

Data publikacji 17.10.2017

Wczoraj zarzuty kierowania gróźb popełnienia przestępstwa przedstawiono 27-letniemu mieszkańcowi gminy Szczebrzeszyn. Zamaskowany kominiarką mężczyzna w sobotnią noc wtargnął do mieszkania kobiety i groził jej przedmiotem przypominającym broń. W mieszkaniu 27-latka mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łuski oraz nabój hukowy. Policjanci odnaleźli także pistolet gazowy, którym ten straszył kobietę.

Do zdarzenia doszło w sobotę w jednej z miejscowości gminy Szczebrzeszyn. Dyżurny zamojskiej Policji tuż przed godziną 22:30 z centrum powiadamiania ratunkowego otrzymał informację, że do mieszkania zgłaszającej kilka minut temu przyszedł mężczyzna w kominiarce na głowie i groził jej  przedmiotem przypominającym broń. 

Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, iż do mieszkania 22-letniej mieszkanki gminy Szczebrzeszyn przyszedł mężczyzna. Kiedy kobieta otworzyła drzwi zobaczyła mężczyznę w czarnej kominiarce, który w ręku trzymał przedmiot przypominający broń. Razem z nią w mieszkaniu był również jej znajomy.  Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w czasie której znajomy kobiety zdjął kominiarkę z głowy napastnika. Napastnik wówczas uciekł.

Policjanci ustalili, gdzie przebywa sprawca. Jeszcze tej samej nocy został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. W czasie zdarzenia był nietrzeźwy. W mieszkaniu 27-latka mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łuski oraz nabój hukowy. W wyniku dalszych czynności mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli pistolet, którym straszył kobietę.  Okazało się, że jest to pistolet gazowy.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb popełnienia przestępstwa na szkodę 22-latki. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

D.K-B.
 

Powrót na górę strony