Aktualności

Łuków: Zatrzymane prawo jazdy za nadmierną prędkość w miejscu naniesionym na KMZB

Data publikacji 05.10.2017

W ciągu niespełna 30 minut pięciu kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jeden z nich przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 80 km/h i stracił prawo jazdy. To efekty pracy policjantów z łukowskiej drogówki w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która funkcjonuje już od kilkunastu miesięcy. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci z powiatu łukowskiego zweryfikowali kilkaset zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym.

Wczoraj policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drodze w miejscowości Glinne w miejscu, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. 

W niespełna 30 minut policjanci stwierdzili, że pięciu kierujących pojazdami jechało z prędkością znacznie przekraczającą 50 km/h. Każdy z kierowców, który naruszył przepisy został ukarany mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o punkty karne. Jeden z kontrolowanych kierujących jadąc mercedesem przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 84 km/h. 43-latkowi z powiatu jędrzejowskiego mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego „konto” zasiliło 10 punktów karnych. Zatrzymany dokument uprawniający do kierowania pojazdami kierowca odzyska za trzy miesiące.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zachęcając do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przypominamy, że za pomocą tej aplikacji można przekazać informacje uwzględniające wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest analizowane i sprawdzane przez policjantów.

M.J.

Powrót na górę strony