Aktualności

Puławy: Dwa miesiące po otrzymaniu prawa jazdy doprowadził do zderzenia z „L-ką”

Data publikacji 04.10.2017

Zaledwie dwa miesiące cieszył się prawem jazdy 18-latek z gminy Garbów, który doprowadził do kolizji… z samochodem szkoły nauki jazdy tzw. „L-ką”. Kierujący pojazdem marki Volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie kierującej samochodem marki Skoda. Na szczęście kierująca oraz jej instruktor zdążyli zareagować zanim doszło do poważniejszego wypadku. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Młodemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Wczoraj po południu, na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa Nila i Gościńczyk w Puławach doszło do nietypowej kolizji. Kierujący pojazdem marki Volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie jadącej ulicą Gościńczyk doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnikom kolizji nic poważnego się nie stało bowiem kierująca samochodem marki Skoda oraz instruktor, z którym jechała zdążyli wyhamować.

Okazało się bowiem, że kierowca volkswagena, 18-latek z gminy Garbów uderzył w samochód nauki jazdy, tzw. „L-kę”. Jak powiedział policjantom, wydawało mu się, że zdąży włączyć się do ruchu. Okazało się, że sam jeszcze niedawno jeździł „L-ką”. Prawo jazdy miał dopiero od dwóch miesięcy.

Teraz młodego kierowcę czeka go przerwa w prowadzeniu samochodu, bowiem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali sprawę do Sądu.

E.R.K.

Powrót na górę strony