Włodawa: Bezpieczeństwo ważna sprawa - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Włodawa: Bezpieczeństwo ważna sprawa

Data publikacji 03.10.2017

Policjanci zgodnie z założeniami kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" kontynuują działania promujące bezpieczeństwo na drodze zwłaszcza wśród tych najmłodszych użytkowników ruchu drogowego. Oprócz wizyt w placówkach oświatowych policjanci organizują Dni Otwarte jednostki, podczas których dzieci mają możliwość z bliska przyjrzeć się pracy mundurowych.

Policjanci zgodnie z założeniami kampanii MSWiA pod patronatem ministra Mariusza Błaszczaka "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" kontynuują działania promujące bezpieczeństwo na drodze zwłaszcza wśród tych najmłodszych użytkowników ruchu drogowego. Placówki, które odwiedzili w ostatnim czasie to: Punkt Przedszkolny w Suchawie, Przedszkole przy Zespole Szkół w Hańsku i Szkoła Podstawowa w Orchówku.

Każde ze spotkań  było doskonałą okazją do powtórzenia zasad obowiązujących osoby piesze, rowerzystów i podczas jazdy autem. Dzieci miały też szansę poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz reagowanie na śwatła sygnalizatora świetlnego. Dzieci poznały również kategorie znaków drogowych oraz  znaczenie niektórych z nich. Na spotkaniu nie zabrakło też filmów profilaktycznych o tematyce bezpieczeństwa na drodze, które w ciekawy sposób prezentowały dzieciom bezpieczne zachowania.          

Policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie zorganizowali także Dni Otwarte jednostki, podczas których pokazali miejsce pracy urszulińskich mundurowych 6-latkom ze Szkoły Podstawowej w Urszulinie. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się codziennej służbie policjantów oraz zobaczyć wyposażenie funkcjonariuszy. Jak zawsze dużą atrakcję wycieczki stanowiły radiozowy policyjne.

Podczas wszystkich zajęć dzieci i młodzież wykazywali się dużą wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego oraz kierowali mnóstwo pytań do funkcjonariuszy prowadzących pogadanki. Spotkania kończyły pamiątkowe zdjęcia oraz wręczanie dzieciom kolorowanek tematycznych dot. bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.

E.T.