Aktualności

Lublin: Ujęcie obywatelskie nietrzeźwej kierującej

Data publikacji 29.09.2017

Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec Chełma, który widząc poczynania nietrzeźwej kierującej zajechał jej drogę i zabrał kluczyki. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 31-letnia mieszkanka Lublina miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta w takim stanie poruszała się pojazdem marki Opel po ulicy Wyzwolenia w Lublinie. Mundurowi zatrzymali pijanej kierującej uprawnienia do kierowania. Wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż po północy dyżurny powiadomiony został o tym, że ul. Wyzwolenia w kierunku ul. Głuskiej porusza się pojazd marki Opel bez tylnej tablicy rejestracyjnej, a styl jazdy wskazuje na to, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji.  Następnie do dyżurnego zadzwonił mieszkaniec Chełma, który poinformował, że ujął nietrzeźwą kierującą. Na skrzyżowaniu z ul. Głuską zajechał drogę kobiecie i zabrał jej kluczyki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierującą jest 31-letnia mieszkanka Lublina, a w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Kobieta została przewieziona na III Komisariat Policji, gdzie zostały z nią przeprowadzone dalsze czynności. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Wkrótce za swój czyn 31-latka odpowie przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się liczyć również  z dotkliwą kara finansową.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

K.K.

Powrót na górę strony