Świdnik: "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny"

Data publikacji 23.09.2017

Wrzesień jako pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego w placówkach szkolnych zawsze obfituje w spotkania z mundurowymi, którzy przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" policjanci odwiedzili cztery szkoły: w Siostrzytowie, w Dorohuczy, Oleśnikach i Biskupicach.

W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o zagrożeniach jakie można spotkać w drodze do szkoły i ze szkoły oraz w trakcie zabaw na dworze i w domu. 

Policjanci ze świdnickiej komendy w ciągu ostatnich dwóch dni odwiedzili szkoły podstawowe w Siostrzytowie, Dorohuczy, Oleśnikach i Biskupicach. W sumie w spotkaniach wzięło udział ponad 400 dzieci.

Mundurowi opowiedzieli o zasadach ruchu drogowego i ostrzegali przed niebezpieczeństwami jakie mogą wystąpić także w domu. Apelowali, aby dzieci nie otwierały drzwi obcym, nie brały słodyczy ani pieniędzy od nieznajomych oraz nie oddalały się od domu bez wiedzy i zgody rodziców. Przypominali też o konieczności używania odblasków i omówili zasady ich noszenia, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

E.D.