Aktualności

Biała Podl.: Wpadli, gdy przyszli doglądać nielegalnej uprawy

Data publikacji 22.09.2017

Nielegalną uprawę konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali bialscy policjanci. 44 rośliny rosły w kompleksie leśnym położonym na peryferiach miasta. Do sprawy zostali zatrzymani dwaj 21-letni mieszkańcy gminy Biała Podlaska, którzy przyszli doglądać krzaków marihuany. Jeden z nich podczas ucieczki przed stróżami prawa zgubił w lesie swojego buta. Za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste mogącą dostarczyć znaczną ilość substancji odurzających grozi mężczyznom do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W czwartkowe popołudnie kryminalni z KMP w Białej Podlaskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację,  że w kompleksie leśnym na obrzeżach Białej Podlaskiej prowadzona jest nielegalna uprawa konopi innych niż włókniste.

Policjanci udali się do lasu i znaleźli plantację składającą się z 44 krzaków. Była ona prowizorycznie zamaskowana połamanymi gałęziami drzew, co miało utrudnić jej ujawnienie. Stróże prawa podjęli obserwację plantacji.

Po pewnym czasie w rejon uprawy  przyjechało rowerami dwóch młodych mężczyzn. Weszli na teren plantacji i zaczęli wykonywać czynności pielęgnacyjne, oglądając poszczególne krzaki marihuany, sprawdzając linki utrzymujące rośliny w pionie oraz poprawiając maskowanie plantacji.

Po zakończeniu tych czynności mężczyźni udali się do pozostawionych nieopodal rowerów. Wówczas na ich spotkanie wyszli policjanci. Na ich widok mężczyźni zaczęli uciekać, najpierw rowerami, a po ich porzuceniu, pieszo. Jeden z nich uciekał tak szybo, że zgubił swojego buta.

W pewnym momencie mężczyźni pobiegli w dwóch przeciwnych kierunkach. Policjanci dogonili jednego z nich i obezwładnili go. Nielegalnym plantatorem okazał się być 21-latek z terenu gminy Biała Podlaska. Został on osadzony w policyjnym areszcie. Drugi z mężczyzn został zatrzymany dzisiaj przed południem. To również 21-latek z terenu gminy Biała Podlaska.          

Za nielegalną uprawę konopii innych niż włókniste mogącą dostarczyć znaczną ilość substancji odurzających grozi mężczyznom do ośmiu lat pozbawienia wolności.

WL

Powrót na górę strony