Aktualności

Biała Podl.: „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”

Data publikacji 20.09.2017

Wczoraj w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” Komendę Miejską Policji w Białej Podlaskiej odwiedziły dzieci z bialskiego Przedszkola Samorządowego numer 3. Wychowankowie przedszkola mogli poznać z bliska pracę funkcjonariuszy. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły policyjne radiowozy. Podczas spotkania nie zabrakło rozmów na temat bezpieczeństwa najmłodszych.

Akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

W ramach tej akcji we wtorek bialską komendę odwiedziło 75 wychowanków Przedszkola Samorządowego numer 3 w Białej Podlaskiej. Podczas spotkania z funkcjonariuszami dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca policjantów, obejrzały elementy umundurowania.

Najwięcej emocji wzbudziły jednak policyjne radiowozy. Każde dziecko cierpliwie czekało, by móc usiąść za kierownicą takiego pojazdu i wczuć się w rolę policjanta.

Podczas spotkania nie zabrakło również pogawędki o bezpieczeństwie najmłodszych w domu oraz szkole. Szczególną uwagę dzieci zwrócono na podstawowe zasady poruszania się po drodze. Policjanci uświadomili najmłodszym, z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przez cały czas pobytu na komendzie radosny uśmiech widoczny był na twarzach małych gości. Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń opuszczali bialską jednostkę. Wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

W.L.