Aktualności

KWP: II edycja warsztatów z zakresu współpracy Policji i Straży Granicznej

Data publikacji 19.09.2017

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zorganizowali II edycję warsztatów szkoleniowych w zakresie współpracy Policji i Straży Granicznej. Szkolenie odbyło się w siedzibie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Celem tego przedsięwzięcia było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy na temat zasad prowadzenia rozpoznania minersko – pirotechnicznego terenu, obiektów i środków transportu.

W siedzibie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie przeprowadzona została z inicjatywy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie II edycja warsztatów szkoleniowych w zakresie współpracy Policji i Straży Granicznej. Uczestniczyli w niej przewodnicy z psami służbowymi - funkcjonariusze zespołu minersko – pirotechnicznego i inne osoby z rozpoznania pirotechnicznego NOSG. Obecni również byli, w charakterze obserwatorów, przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Szkolenie przeprowadził funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Lublinie. Policjant w formie wykładu z prezentacją multimedialną, a następnie podczas wspólnych ćwiczeń zapoznał pograniczników z zasadami prowadzenia rozpoznania minersko – pirotechnicznego terenu, obiektów i środków transportu.

To już kolejna edycja warsztatów z zakresu współpracy Policji i Straży Granicznej. Poprzednia odbyła się w czerwcu na terenie Placówki Straży Granicznej we Włodawie. Jej celem z kolei było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy w zakresie realizacji zadań związanych z działaniami o charakterze prewencyjnym.

K.K.

Powrót na górę strony