Aktualności

Kraśnik: Policjanci odnaleźli zaginionych chłopców i skradziony skuter

Data publikacji 19.09.2017

Niespodziewany efekt przyniosły poszukiwania dwóch zaginionych małoletnich chłopców prowadzone przez kraśnickich policjantów. Funkcjonariusze w nocy odnaleźli obu poszukiwanych oraz skradziony w sobotę w Kraśniku skuter.

Policjanci z Kraśnika dzisiaj w nocy prowadzili poszukiwania za zaginionymi chłopcami w wieku 14 i 15-lat z Kraśnika. Z zawiadomienia wynikało, że obaj chłopcy spotkali się po godzinie 16:00 i wyszli na spacer do miasta. Po godzinie 22:00 zaniepokojona matka jednego z chłopców powiadomiła dyżurnego kraśnickiej komendy, że 15-letni syn nie powrócił do domu i nie ma z nim kontaktu. Drugiego chłopca również nie było w domu.

Rozpoczęły się poszukiwania, policjanci sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie mogli przebywać zaginieni. Dzisiaj około godziny 1:00 w nocy jeden z patroli poszukujących zauważył dwóch odpowiadających rysopisom chłopców w miejscowości Rudnik Kolonia, idących wzdłuż drogi krajowej nr 19 w kierunku Kraśnika. Okazało się, że są to zaginieni. Chłopcy posiadali przy sobie kaski motocyklowe oraz puszkę niebieskiej farby w sprayu. Rozpytani o okoliczności oddalenia się od domów poinformowali policjantów, że wyjechali skuterem do Lublina. W drodze powrotnej zabrakło im paliwa, więc pozostawili skuter w Niedrzwicy i postanowili pieszo powrócić do domów (ok. 30 km).

Policjanci udali się do Niedrzwicy, gdzie pozostawiony był skuter. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że motorower którym poruszali się chłopcy został w sobotę skradziony wraz z kaskami w trakcie włamania do jednego z garaży w Kraśniku. Nieletni przyznali się do dokonania włamania i kradzieży pojazdu. Skuter oraz skradzione kaski zostały przez nich przemalowane za pomocą farby w sprayu. Tak zamaskowanym motorowerem udawali się na wycieczki po okolicach Kraśnika i do Lublina.

Chłopcy zostali przekazani opiekunom, a skradziony przez nich skuter zabezpieczony. Sprawa działania nieletnich zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

J.M.

Powrót na górę strony