Puławy: Zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 18.09.2017

Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo mieszkańca Kurowa, którego ciało zostało znalezione w niedzielę rano pod jednym z bloków. Wpadł kilka kilometrów przed granicą z Ukrainą. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

   Dzięki sprawnej akcji policjantów z Puław zatrzymany został mężczyzna podejrzany o dokonanie brutalnego zabójstwa na 32-letnim mieszkańcu Kurowa w powiecie puławskim. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w miniony weekend.

   Zwłoki 32-latka znalazł przypadkowy przechodzień. Mężczyzna leżał nieopodal bloku, w którym mieszkał. Miał  rany kłute na  ciele. Ponadto został obrabowany z portfela, a wraz z nim z pieniędzy i kart bankomatowych.

   Funkcjonariusze z Puław oraz z Kurowa wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie ustalili, że ostatnią osobą, z którą widziany był 32-latek był mężczyzna pochodzenia ukraińskiego o imieniu Sergiej. W noc poprzedzającą zabójstwo on oraz pokrzywdzony przebywali w tym samym barze w Kurowie. Z relacji świadków wynika, że między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Około godz. 4 nad ranem towarzystwo opuściło lokal, a następnie wszyscy udali się do domów. Jak się okazało, Sergiej poszedł za ofiarą, a gdy doszli na ulicę Wojska Polskiego zadał mu ciosy nożem, ukradł portfel i zbiegł z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia, przy pomocy karty bankomatowej znalezionej w portfelu pokrzywdzonego usiłował wypłacić z bankomatu w Kurowie większą sumę pieniędzy. Jak ustalono, mężczyzna od kilkunastu dni przebywał na terenie Kurowa gdzie pracował w jednym z gospodarstw rolnych. Okazało się jednak, że od razu po dokonaniu zbrodni spakował się i wyjechał.

   Jak ustalili kryminalni z Puław i Lublina, typowany przez nich sprawca podjął próbę ucieczki na Ukrainę, chciał przekroczyć granicę na przejściu w Dorohusku. Nie udało mu się to, bowiem został zatrzymany w autokarze kilka kilometrów przed granicą z Ukrainą. Policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej.

    Policjanci skierowali do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec Sergieja V. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 36-letniemu Sergiejowi V. grozi dożywotnia kara pozbawienia wolności.

E.R.K

Ładowanie odtwarzacza...