Łęczna: Kłusownik w policyjnych rękach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Kłusownik w policyjnych rękach

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci zatrzymali 54-latka, który odpowie za kłusownictwo i nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Na terenie jego posesji funkcjonariusze ujawnili ponad setkę wyprawionych skór zwierząt, w tym również kotów oraz pokaźny arsenał m. in. karabin, dubeltówkę i kilkanaście sztuk amunicji. Jakby tego było mało mundurowi znaleźli także urządzenia do nielegalnego połowu ryb oraz przyrządy do wyrobu amunicji. 54-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Łęczyńscy kryminalni na podstawie posiadanych informacji weszli na posesję 54-letniego mieszkańca gminy Ludwin. Podczas przeszukania budynków gospodarczych ujawnili ponad 100 wyprawionych skór zwierzyny łownej i płowej, zamrożone tusze zwierząt, a także ich poroże i racice.   

 

W toku dalszych czynności ujawnili pokaźny arsenał: karabin, dubeltówkę, kilkanaście sztuk amunicji oraz przyrządy do jej wyrobu. Jakby tego było mało mundurowi znaleźli także urządzenia do nielegalnego połowu ryb – węcierze i sieci. Kłusownik usłyszy zarzuty za nielegalne posiadane broni palnej, a także bezprawne pozyskanie tuszy oraz trofeów zwierząt łownych.

    

Teraz 54-latek odpowie przed Sądem. Już samo posiadanie, wytwarzanie czy wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa jest przestępstwem podlegającym grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Natomiast wchodzenie w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków, dołów, trucizn, samostrzałów czy też broni i amunicji innej niż myśliwska – stanowi przestępstwo podlegające karze do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast nielegalne posiadane broni palnej i amunicji zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

M.G.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.28 MB)