Aktualności

Biała Podl.: Powodem pobicia był szczekający pies

Data publikacji 07.09.2017

Środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji zastosowała wczoraj bialska prokuratura wobec 5 mieszkańców miasta w wieku 27- 49 lat. Mężczyźni podejrzani są o pobicie pięciu osób. Do zdarzenia doszło na początku września br., natomiast powodem zdarzenia okazał się szczekający pies. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pobicie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku września br. na terenie Białej Podlaskiej. Policjanci powiadomieni zostali o awanturze na jednej z ulic miasta. Jak ustalili mundurowi doszło tam do pobicia, a jeden z potencjalnych sprawców na miejsce zdarzenia przyszedł z siekierami. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że pomiędzy jednym ze sprawców, a pokrzywdzonym doszło do nieporozumienia, którego powodem był szczekający na posesji pokrzywdzonego pies. To właśnie nie spodobało się przechodzącemu mężczyźnie.

Z ustaleń policjantów wynika, że tego samego dnia wrócił pod posesję. Tym razem ze swoimi znajomymi. Tam doszło do pobicia 5 przebywających na posesji osób. Policjanci ustalili personalia wszystkich mężczyzn podejrzanych o udział tym zdarzeniu. Okazało się ze jest to pięciu mieszkańców Białej Podlaskiej w wieku 27-49 lat. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Usłyszeli już zarzuty.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej przychyliła się do wniosku bialskiej komendy i zastosowała wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pobicie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku użycia niebezpiecznego narzędzia do 8 lat pozbawienia wolności.

BSP

Powrót na górę strony