Aktualności

Biała Podl.: Odpowie za wprowadzanie do obrotu leków

Data publikacji 06.09.2017

Za wprowadzenie do obrotu leków, nie posiadając na to pozwolenia odpowie 39-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta oferowała „nielegalny towar” na jednym z portali internetowych. Wczoraj kobieta usłyszała zarzut i przyznała się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Bialski Funkcjonariusz z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu na podstawie informacji operacyjnych ustalił, że mieszkanka miasta, wprowadzać może do obrotu leki, nie mając na to pozwolenia. Sprawą zajęli się policjanci dwóch wydziałów bialskiej komendy:  wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz  wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Policjanci ustalili, że 39-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, oferuje tabletki na jednym z portali internetowych. Proceder trwał od początku sierpnia tego roku.

W trakcie prowadzonych czynności przeszukali również miejsce zamieszkania kobiety. Tam zabezpieczyli 35 opakowań oferowanych, leków przeciwpsychotycznych, które dostępne są jedynie na receptę.

Kobieta zatrzymana została do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszała zarzut i przyznała się do winy. Dobrowolnie również poddała się karze. Zgodnie z prawem farmaceutycznym przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

BSP

 

 

Powrót na górę strony