Aktualności

KWP: Zadbajmy o to, by ostatni weekend wakacji, był bezpiecznym weekendem

Data publikacji 03.09.2017

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wiele osób zaplanowała na ten czas powroty z urlopów. Na drogach będzie panował wzmożony ruchu. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych.

       

   Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Pobłażania ze strony policjantów nie mogą się spodziewać użytkownicy dróg łamiący przepisy ruchu drogowego. Policjanci w przypadku kontroli drogowej będą zwracali uwagę na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie odpowiednich urządzeń do przewozu dzieci. Będziemy sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

       

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

       

Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż stała się przyjemnością a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w drogę gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Każdy kierowca wsiadając do samochodu powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie.

 

R.L.R