Aktualności

Kraśnik: Podziękowania dla dzielnicowego za odzyskany telefon

Data publikacji 31.08.2017

Wczoraj na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku wpłynął list od mieszkanki Kraśnika i jej 13–letniej córki Zuzi. Kobieta złożyła podziękowania dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Kraśniku za odnalezienie zagubionego pod koniec lipca telefonu należącego do nastolatki. Zagubienie telefonu nie było zgłoszone, a asp. Krzysztof Tyniecki - cytując słowa autorki listu- „zadał sobie sporo trudu by ustalić właściciela, radość dziecka bezcenna!!!”

Do zagubienia telefonu doszło pod koniec lipca br.  Nastoletnia Zuzia zagubiła swój telefon komórkowy, ale nie zgłaszała tego faktu na Policję. Jak relacjonuje dzielnicowy Komisariatu Policji w Kraśniku asp. Krzysztof Tynecki, telefon trafił do niego za sprawą uczciwego mieszkańca Kraśnika, który znalazł zgubę. Policjant niezwłocznie zajął się sprawą ustalenia właściciela. Po uruchomieniu znalezionego telefonu odczytał imię i nazwisko znajdujące się na wyświetlaczu i rozpoczął poszukiwania jego właścicielki.

Rozpytując znajomych i sąsiadów  w bloku potwierdził dane i ustalił dokładny adres dziewczynki. Odnaleziony telefon oddał prawowitej właścicielce. Przytaczając słowa autorki listu wyrażające emocje dziewczynki: „Radość dziecka bezcenna!!!”.   

Szczęśliwe z powodu odzyskania telefonu, mama i 13-latka postanowiły o tym fakcie poinformować Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku wyrażając w przesłanym liście słowa uznania dla swojego dzielnicowego.

M.W-B.

Powrót na górę strony