Aktualności

Chełm: Zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 31.08.2017

Mieszkaniec Chełma udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Kierowca samochodu, który jechał przed nim miał problemy z utrzymaniem pojazdu na właściwym pasie jezdni. Gdy auto zjechało na parking, pojechał za nim. Kiedy zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pod działaniem alkoholu, zawiadomił dyżurnego chełmskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Zgodnie z przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy nawet na 15 lat.

Wczoraj po południu godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec Chełma, który powiadomił dyżurnego komendy o tym, że w miejscowości Pobołowice Kolonia uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Żmudzi ustalili, że chełmianin jechał z Hrubieszowa do Chełma. Za miejscowością Białopole jego uwagę zwrócił jadący przed nim samochód marki Honda Civic. Kierowca tego pojazdu dziwnie zachowywał się na drodze, zjeżdżał na drugi pas jezdni, na pobocze, nie utrzymywał pojazdu na swoim pasie ruchu. Gdy samochód zjechał na parking, chełmian pojechał za nim. W rozmowie z kierowcą tego auta nabrał podejrzeń, że może być nietrzeźwy i powiadomił o tym fakcie dyżurnego chełmskiej komendy.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło jego podejrzenia. Kierujący hondą 57-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz jego uprawnienia do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy nawet na 15 lat.

E.C.

Powrót na górę strony