Aktualności

KWP: Chciał przekazać w Sądzie marihuanę

Data publikacji 22.08.2017

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Policjanci Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie zatrzymali 19-latka, który usiłował przekazać konwojowanemu przez nich mężczyźnie zawiniątko z zawartością marihuany. Próba natychmiast została udaremniona przez funkcjonariuszy, a młody mieszkaniec Lublina teraz sam może mieć kłopoty. Odpowie za posiadanie narkotyków za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 13:00 w Sądzie Okręgowym w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście. Kiedy policjanci Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie wychodzili z sali z konwojowanym mężczyzną podszedł do nich jego znajomy, który chciał zobaczyć i przywitać się ze swoim kolegą. Funkcjonariusze zauważyli, że usiłuje również przekazać konwojowanemu zawiniątko koloru żółtego. Natychmiast je zabezpieczyli i zatrzymali młodego mężczyznę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Lublina, który chciał przekazać swojemu koledze przebywającemu w areszcie śledczym marihuanę.

Zatrzymany mężczyzna wraz z narkotykami został przewieziony do I komisariatu, gdzie zostały z nim przeprowadzone dalsze czynności. Młody mieszkaniec Lublina teraz sam będzie miał kłopoty. Jeszcze wczoraj usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

K.K.

Powrót na górę strony