Aktualności

Lublin: Tymczasowy areszt za znęcanie

Data publikacji 20.08.2017

31-latek z Lublina najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Tak zadecydował Sąd Rejonowy Lublin – Zachód na wniosek lubelskiej Policji i Prokuratury. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się psychiczne nad swoją babcią. W przeszłości był już karany za to przestępstwo, dlatego teraz może mu grozić nawet do 7,5 lat więzienia.

Lubelscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Lublina po awanturze wszczętej przez mężczyznę, który znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Z relacji pokrzywdzonej, wynikało, że znęcał się nad nią psychicznie od blisko 2 miesięcy. Zatrzymany 20 czerwca wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał ośmiomiesięczny wyrok za to samo przestępstwo.

W czwartek zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zarzutu znęcania się 31-latkowi i wystąpienie z wnioskiem o tymczasowy areszt dla niego, do którego również przychyliła się prokuratura.

W piątek Sąd Rejonowy Lublin – Zachód zastosował środek zapobiegawczy wobec mężczyzny w postaci tymczasowego aresztu na dwa miesiące. 31-latek za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był już karany za znęcanie się. Teraz może mu grozić nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności.

K.K..

Powrót na górę strony