Aktualności

Opole Lub.: Policjanci pomogli zagubionej 85 - latce

Data publikacji 18.08.2017

Zdezorientowana mieszkanka gminy Opole Lubelskie w ciemnościach zgubiła drogę. 85 - latką zaopiekowali się policjanci i pomogli jej wrócić do domu.

Wczoraj, tuż po północy dyżurny opolskiej jednostki otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Zawiadamiająca zauważyła błądzącą w ciemnościach kobietę z laską i walizką na kółkach w Elżbiecie. Obawiając się o życie napotkanej, prosiła o pomoc policjantów. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce i odnaleźli mieszkankę gminy Opole Lubelskie. 85-letnia kobieta szła wzdłuż jezdni w kierunku Wrzelowca. Jak się okazało, w ciemnościach nie potrafiła odnaleźć drogi powrotnej do domu. Mundurowi w trosce o bezpieczeństwo dalszej nocnej wędrówki kobiety zaopiekowali się nią i dopilnowali, by cała i zdrowa dotarła do celu.

Policjanci apelują aby wzorem kobiety, która zawiadomiła o trudnej sytuacji 85 – latki, nie przechodzić obojętnie obok osób, które znalazły się w rozpaczliwej sytuacji i mogą potrzebować pomocy. Zwykły telefon na policję, który zajmuje przecież tylko kilka minut, może uratować ludzkie życie.

E.Ż.

Powrót na górę strony