Aktualności

Opole Lub.: Pijany kierowca wpadł dzięki informacji od innego uczestnika ruchu

Data publikacji 16.08.2017

Ponad 2 promile alkoholu we krwi miał 31–latek z gminy Wilków, który wczoraj po południu jechał oplem przez Zagłobę. Kompletnie pijanego i jadącego wężykiem kierowcę zatrzymali policjanci opolskiej drogówki. Pijany kierowca wpadł dzięki informacji przekazanej od innego uczestnika ruchu drogowego.

Wczoraj tuż przed godziną 14:00 opolscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że kierowca jadący oplem przez Zagłobę w kierunku Opola Lubelskiego może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli jadące wężykiem całą szerokością jezdni auto. Od kierującego oplem mężczyzny funkcjonariusze czuli wyraźną woń alkoholu. Policyjny pomiar stanu trzeźwości wskazał, że 31-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna przyznał, że tego dnia spożywał alkohol.

31-latek stracił prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

E.Ż.

Powrót na górę strony