Aktualności

Chełm: 171 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 10.08.2017

Wczoraj policjanci chełmskiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy poważnie przekroczyli dozwoloną prędkość. 23-letni kierowca seata jechał z prędkością 171 km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast kierowca volkswagena przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyźni stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Wczoraj policjanci chełmskiej drogówki patrolowali drogi na terenie powiatu. Na terenie gminy Żmudź zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat Ibiza, którym kierował 23-letni mężczyzna. Jak wykazało urządzenie kierowca poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością bagatela 171 km/h W tym samym dniu 28-letni kierowca Volkswagena poruszając się po terenie gminy Wojsławice przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 66 km/h. Młodzi kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi i musieli pożegnać się z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Tak drastyczne przekroczenia prędkości mogą pociągać za sobą bardzo poważne konsekwencje, nie tylko utraty uprawnień i mandaty. Najbardziej dotkliwe jest, gdy ktoś traci zdrowie lub życie, a tego nie da się już wycenić w żaden sposób.

A.K.J.

Powrót na górę strony