Aktualności

Włodawa: Policjanci przewieźli dziecko do szpitala a ojcu zatrzymali prawo jazdy

Data publikacji 03.08.2017

Policjanci patrolówki z Urszulina zatrzymali ojca na podwójnym gazie. 34-latek z powiatu łęczyńskiego kierował BMW mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Przewoził matkę i chorą córkę. Mężczyzna oświadczył, iż do obiadu wypił jedno piwo a teraz wraca z rodziną do domu, gdyż jego córka musi przyjąć insulinę. Policjanci mając na uwadze zagrożenie życia dziecka udali się radiowozem do najbliższego szpitala, gdzie dziecku podano niezbędne leki, natomiast ojcu policjanci zatrzymali za pokwitowaniem prawo jazdy.

   Policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie po godz. 16  w miejscowości Grabniak zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Podczas kontroli drogowej wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Mężczyzna oświadczył, iż do obiadu wypił jedno piwo a teraz wraca z rodziną do domu, gdyż jego córka musi przyjąć insulinę. Tłumaczył, że dziewczynka ma bardzo wysoki poziom cukru a zapomnieli zabrać leki z domu i muszą pilnie podać jej insulinę.

   Policjanci mając na uwadze zagrożenie życia dziecka udali się radiowozem do najbliższego szpitala, gdzie dziecku podano niezbędne leki. Ojcu policjanci zatrzymali za pokwitowaniem prawo jazdy a samochód zabezpieczył jego znajomy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

B.SZ

 

Powrót na górę strony