Aktualności

Lublin: Policjanci zatrzymali złodzieja biżuterii, wpadł też 79 letni paser

Data publikacji 02.08.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży biżuterii, do której doszło w jednym ze sklepów przy ul. Świętoduskiej. To 25 letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Do sprawy zatrzymany został także 79 letni mieszkaniec Zamościa, który odpowiadał będzie za paserstwo.

Do zdarzenia doszło 10 lipca w jednym ze sklepów jubilerskich przy ul. Świętoduskiej w Lublinie.  Kilka minut po godz. 15: 00 do punktu handlowego wszedł młody mężczyzna.  Zachowywał się jak typowy klient, był zainteresowany kupnem pierścionków. Prosił o pokazanie biżuterii, zastanawiał się nad kupnem.  Niezdecydowany wyszedł ze sklepu, ale po chwili wrócił. Udało mu się wykorzystać chwilę nieuwagi pracowników. Zdołał zabrać dwie palety z biżuterią i uciec. 

    

Po dokładnym sprawdzeniu towaru w sklepie ostatecznie wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 24 tys. zł.

KIlka minut  później policjanci otrzymali informację o kradzieży. Na miejscu pracowali technicy policyjni,  zabezpieczyliśmy także nagranie z  wnętrza sklepu oraz z monitoringu miejskiego.  Równolegle rozpoczęły się ustalenia operacyjne.  Informacja o zdarzeniu wraz z wizerunkiem sprawcy przekazana została także do innych jednostek.

Pod koniec lipca sprawca został zatrzymany. To 25 letni mieszkance gm. Rejowiec.  25 latek przyznał się do kradzieży.  Jak wynika z naszych ustaleń mężczyzna sprzedał  biżuterię mieszkaniowi Zamościa.  Mundurowi ustalili także pasera. Okazał się nim 79 letnie mężczyzna.

    

Obaj podejrzani już usłyszeli zarzuty.

R.L.R.

 

Powrót na górę strony