Aktualności

Chełm: Wandale z zarzutami

Data publikacji 30.07.2017

Tabliczki z nazwami ulic, znak drogowy, słupki blokujące wjazd do szkoły, skrzynka telekomunikacyjna a także słupki telefoniczne to przedmioty, które stały się celem wandali w Rejowcu Fabrycznym. W związku z tymi zniszczeniami pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 4 tys. zł. Jeszcze tego samego dnia wandale wpadli w ręce stróżów prawa. To dwaj mieszkańcy tej gminy w wieku 20 i 21 lat. Młodzieńcy już usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o aktach wandalizmu w Rejowcu Fabrycznym dyżurny chełmskiej komendy otrzymał przed weekendem. Jak ustalili policjanci, nieznany sprawca bądź sprawcy powyginali kilka tabliczek z nazwami ulic, zniszczyli znak drogowy,  skrzynkę telekomunikacyjną oraz słupki telefoniczne, a także wyrwali  słupki blokujące wjazd do szkoły.  Straty jakie spowodowali wandale oszacowano wstępnie na ponad 4 tysiące złotych.

Policjanci zajmujący się tą sprawą jeszcze tego samego dnia zatrzymali wandali. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Rejowiec Fabryczny w wieku 20 i 21 lat.

Nie wiadomo do końca, co nimi kierowało, ale pewne jest to, że wkrótce odpowiedzą za zniszczenie mienia, gdyż takie właśnie usłyszeli zarzuty.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

E.C.

Powrót na górę strony